Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Prenosné rádiostanice-archív Komerčné Motorola CP180

streda01 december 2021

Motorola CP180

Motorola CP180

Najvyšší model prenosnej rádiostanice rady Commercial, 64 kanálov, 4 programovateľné tlačidlá, 8 znakový LCD displej, plná klávesnica

Rádiostanica sa už nedodáva, viac informácií nájdete v tomto článku.

Motorola CP180 je vybavená 8 znakovým displejom a plne numerickou klávesnicou. Rádiostanica ktorá vyhovie potrebám väčšej organizácie či podniku je ideálnym riešením pre každodennú profesionálnu komunikáciu. Jej použitie je vhodné všade tam, kde je potreba používanie väčšieho počtu kanálov.

ĽAHKÉ POUŽÍVANIE

Šestnásť programovateľných kanálov sa prepína pomocou rotačného prepínača. Rádiostanica dovoľuje používať štyri funkčné tlačidlá pre naprogramovanie až 8 funkcií (krátke a dlhé stlačenie tlačidla), napr. kontrola stavu nabitia akumulátorov, nastaviteľný výkon, MONITOR, SCAN, WHISPER, vstup do menu a pod.
Rádiostanica môže využiť možnosti nastavenia užívateľských funkcií aj cez rozhranie Menu na displeji rádiostanice. Pomocou navigačných tlačidiel sa dá ľahko pohybovať v nastavovacím menu a ovládať niektoré funkcie či meniť nastavenia rádiostanice priamo v teréne, bez nutnosti programovania počítačom. Plne numerická klávesnica dovoľuje priame zadanie napr. DTMF voľby, alebo editáciu volacieho zoznamu atď.

Veľmi praktická je také funkcia Alias, ktorá umožňuje každému kanálu priradiť krátky textový popis na displeji - užívateľ si vďaka displeju ľahko identifikuje príslušný kanál.

SELEKTÍVNE VOLANIE

Rádiostanice CP180 poskytuje okrem PL a DPL i možnosť využívať veľmi praktické obojsmerné signalizačné formáty MDC1200 RapidCall pre vysielanie ID a pre príjem selektívnej voľby, QuickCall pre príjem a DTMF (PTT ID pre vysielanie). Pre každú kanálovú pozíciu je možné nastaviť rôzne kódy CTCSS (PL a DPL). Vďaka týmto formátom sa dá rádiostanica uviesť do tichého pohotovostného režimu, v ktorom stanica mlčí a vyčkáva na prichádzajúci volanie. V prípade prijatia selektívneho volania začne rádiostanica CP160 akusticky i opticky signalizovať prichádzajúce volanie, ktoré sa dá  prijať stlačením jediného tlačidla. Rádiostanice CP180 je chránená mechanicky odolnou konštrukciou z  ABS plastu.

PRISPÔSOBENIE

K rádiostanici je k dispozícii široká škála príslušenstva pre nabíjanie, zvuk a nosenie. Rádiostanicu je tak možné prispôsobiť potrebám jednotlivých užívateľov.
Pri použití náhlavnej súpravy s aktiváciou hlasom (VOX) má užívateľ voľné ruky a môže tak počas komunikácie pokračovať v práci. Je možné používať príslušenstvo z rady GP300.
Rádiostanica podporuje doplnkové dosky s rozhraním PROIS. To umožňuje rozšíriť funkcie rádiostanice vložením doplnkových dosiek vyrábaných certifikovanými partnermi spoločnosti Motorola. Ide o základné šifrovanie, agregáciu portov (trunking, ako napr. SmarTrunk) a datové aplikácie.
Pokiaľ to rozhranie podporuje, môže rádiostanica prijímať a uskutočňovať telefónne hovory. To je ideálne pre spojenie s kolegami v kancelári, so zákazníkmi a dodávateľmi.

OBSAH DODÁVKY

Rádiostanica CP180
Anténa NAD6502 (VHF), NAE6522 (UHF)
Ni-Mh akumulátor (1400 mAh) – PMNN4251
Rýchlonabíjačka – PMLN5192
Klips na opasok – HLN8255
Návod na obsluhu

Ďaľšie informácie

 • Počet kanálov: 64
 • Vysielací výkon: 1W / 4W(UHF), 5W(VHF)
 • Klávesnica: 12 DTMF tlačidiel
 • Displej: 8 znakový LCD
 • Programovateľné tlačidla: 4
 • Signalizácia: MDC1200
 • Prevádzková teplota: -30 ºC až +60 ºC
 • Výdrž s dodáv. akumulátorom: 10 hod.
 • Krytie: IP54
 • Rozmery [V׊×H]: 130×62×42 mm
 • Váha: 397 g
 • Iné: Rozmery a váha sú udávané s dodávaným akumulátorom a bez antény. Výdrž akumulátora sa udáva pri režime používania (5/5/90)
Viac z tejto kategórie: « Motorola CP160

Rýchly kontakt

Musíte zaškrtnúť políčko.
Súhlasím so spracovaním osobných údajov.