sobota04 december 2021

Motorola CM160

Motorola CM160

Základňová rádiostanica rady Commercial, 64 kanálov, 4 programovateľné tlačidlá, 8 miestny LCD displej

Rádiostanica sa už nedodáva, viac informácií nájdete v tomto článku.

Motorola CM160 je vyšším modelom vozidlových rádiostaníc rady CM. Je vybavená 8 znakovým LCD displejom a poskytuje možnosť nastavenia až 64 komunikačných kanálov. Každé kanálovej pozícií možno priradiť krátky textový popis (alias), ktorý sa zobrazuje na displeji.  Takéto pomenovanie každého kanála výrazne zvýši komfort ovládania rádiostanice a zlepšuje orientáciu v nastavení komunikačného kanála v prípade použitia väčšieho počtu kanálových pozícií. Z klávesnice je možné vstúpiť do nastavovacieho menu, v ktorom je možné užívateľsky meniť rôzne funkčné nastavenia (napr. prepínať vysielací výkon, režim podsvietenie displeja, atď.) Táto funkčne dobre vybavená rádiostanica podporuje signalizačný formát MDC1200 a je vhodná pre použitie ako riadiace stanice na dispečingy alebo do vozidiel riadiacich pracovníkov.

KVALITA A SPOĽAHLIVOSŤ

Všetky rádiostanice rady Commercial Series sú konštruované podľa prísnej americké normy MIL spec 810F a plne vyhovujú norme IP54 pre ochranu pred vplyvmi prostredia. Prešli zrýchleným testom životnosti (Motorola Accelerated Life Test), ktorý simuluje päť rokov náročného užívania v teréne. Technológia hlasovej kompresie spoločnosti Motorola s názvom X-Pand ™ ponúka užívateľom stlačením jediného tlačidla veľmi čistý príjem.

NEPRETRŽITÁ KOMUNIKÁCIA

Vďaka funkcii repeater talk around nestratí užívatelia spojenie ani vtedy, keď v ich oblasti prestane fungovať retranslačná stanica (prevádzač), alebo keď sa dostanú mimo jej dosah. Táto funkcia je užitočná najmä pri výpadkoch dodávky elektrickej energie, ku ktorým veľmi často dochádza práve v okamihoch, kedy je komunikácia najdôležitejšia.

JEDNODUCHÉ POUŽÍVANIE

Užívatelia ocenia intuitívny ponukový systém a veľké, zreteľné označenie tlačidlá.
Displej môže zobraziť textové popisy kanálových pozícií a tiež prevádzkové stavy vďaka rade ikon v hornom časti displeja. Užívateľ môže ďalej využiť funkcie nastavenia rádiostanice, prístupné cez užívateľské menu zobrazované na displeji.

OCHRANA UŽÍVATEĽOV I PRÍSTROJA

Prvoradou úlohou každého zamestnávateľa je starostlivosť o bezpečnosť pracovníka. Pre organizácie pôsobiace v poľnohospodárstve a v oblasti životného prostredia rádiostanice ponúkajú bezpečnostné funkcie pre ochranu osamotených pracovníkov, ktorí si tak jediným stlačením tlačidla môžu upozorniť kolegov alebo centrálu, že potrebujú pomoc - funkcia Lone Worker.

Ak dôjde k odcudzeniu rádiostanice, možno ju na diaľku zablokovať, a tým zabrániť jej zneužitiu.

CIELENÁ KOMUNIKÁCIA

Orgány miestnej správy zase iste ocenia funkciu výberového volania, keď vedúci môže hovoriť s jediným členom skupiny, bez toho aby vyrušoval ostatných - táto funkcia je veľmi užitočná, keď sa riešia citlivé problémy.

UNIVERZÁLNA INŠTALÁCIA

Mobilné rádiostanice rady Commercial Series spĺňajú DIN montáž. DIN je štandardný rozmer šachty pre montáž autorádia (50×180mm). Tieto rádiostanice je možné nainštalovať do väčšiny automobilov. Jednou z možností ako zvýšiť zabezpečenie proti krádeži je inštalácia pomocou výsuvného držiaku, čo umožňuje nepoužívanú rádiostanicu rýchlo a jednoducho vybrať.
Pre použitie v kancelárii alebo dispečingov je k dispozícii stolný stojan so zabudovaným reproduktorom.

INTELIGENTNÉ A INDIVIDUÁLNE

Pre radu Commercial Series ponúkame celý rad rôznych doplnkov a príslušenstva podľa osobných potrieb užívateľa. Pre zvýšenie bezpečnosti používania rádiostanice za jazdy je možné nainštalovať mikrofóny a tlačidla PTT ovládané nohou, alebo určené pre inštaláciu na volant.

ĎALŠIE FUNKCIE

SCAN
MONITOR
Rádiostanica CM 160 podporuje signalizáciu PL aj DPL (CTCSS), MDC1200 (Motorola Rapid-Call), Quickcall II a DTMF pokiaľ je vybavená mikrofónom s klávesnicou (voliteľné príslušenstvo).

Obsah dodávky:

Rádiostanica Motorola CM160
Mikrofón – HMN3413
Napájací kábel pre 12V batériu – HKN4137
Držiak rádiostanice – GLN7324
Návod na použitie

Ďaľšie informácie

  • Počet kanálov: 64
  • Vysielací výkon: 25W
  • Klávesnica: Nie
  • Displej: LCD, 8 znakov
  • Programovateľné tlačidla: 4
  • Signalizácia: MDC1200
  • Prevádzková teplota: -30 až +60 ºC
  • Rozmery [V׊×H]: 44×169×118 mm
  • Váha: 1,02 kg

Rýchly kontakt

Musíte zaškrtnúť políčko.
Súhlasím so spracovaním osobných údajov.