sobota04 december 2021

Motorola CM360

Motorola CM360

Najvyšší model základňovej rádiostanice rady Commercial, 100 kanálov, 4 programovateľné tlačidlá, 8 miestny LCD displej

Rádiostanica sa už nedodáva, viac informácií nájdete v tomto článku.

Motorola CM360 je najvyšším modelom vozidlových rádiostaníc rady CM. Je vybavená 8 znakovým LCD displejom a poskytuje možnosť používania až 100 komunikačných kanálov. Každej kanálovej pozícií možno priradiť krátky textový popis (alias), ktorý sa zobrazuje na displeji.  Takéto pomenovanie každého kanála výrazne zvýši komfort ovládania rádiostanice a zlepšuje orientáciu v nastavení komunikačného kanála v prípade použitia väčšieho počtu kanálových pozícií. Z klávesnice je možné vstúpiť do nastavovacieho menu, v ktorom je možné užívateľsky meniť rôzne funkčné nastavenia (napr. prepínať vysielací výkon, režim podsvietenie displeja, atď.) Táto funkčne dobre vybavená rádiostanica podporuje signalizačný formát Select 5 a je vhodná pre použitie ako riadiace stanice na dispečingy alebo do vozidiel riadiacich pracovníkov.

KVALITA A SPOĽAHLIVOSŤ

Všetky rádiostanice rady Commercial Series sú konštruované podľa prísnej americké normy MIL spec 810F a plne vyhovujú norme IP54 pre ochranu pred vplyvmi prostredia. Prešli zrýchleným testom životnosti (Motorola Accelerated Life Test), ktorý simuluje päť rokov náročného užívania v teréne. Technológia hlasovej kompresie spoločnosti Motorola s názvom X-Pand ™ ponúka užívateľom stlačením jediného tlačidla veľmi čistý príjem.

NEPRETRŽITÁ KOMUNIKÁCIA

Vďaka funkcii repeater talk around nestratí užívatelia spojenie ani vtedy, keď v ich oblasti prestane fungovať retranslačná stanica (prevádzač), alebo keď sa dostanú mimo jej dosah. Táto funkcia je užitočná najmä pri výpadkoch dodávky elektrickej energie, ku ktorým veľmi často dochádza práve v okamihoch, kedy je komunikácia najdôležitejšia.

JEDNODUCHÉ POUŽÍVANIE

Užívatelia ocenia intuitívny ponukový systém a veľké, zreteľné označenie tlačidlá. Štyri programovateľné tlačidlá (P1-P4), umožňujú priradenie až dvoch funkcií na jedno stlačenie.
Displej môže zobraziť textové popisy kanálových pozícií a tiež prevádzkové stavy vďaka rade ikon v hornej časti displeja. Užívateľ môže ďalej využiť funkcie nastavenia rádiostanice, prístupné cez užívateľské menu zobrazované na displeji.

OCHRANA UŽÍVATEĽOV I PRÍSTROJA

Prvoradou úlohou každého zamestnávateľa je starostlivosť o bezpečnosť pracovníka. Pre organizácie pôsobiace v poľnohospodárstve a v oblasti životného prostredia rádiostanice ponúkajú bezpečnostné funkcie pre ochranu osamotených pracovníkov, ktorí si tak jediným stlačením tlačidla môžu upozorniť kolegov alebo centrálu, že potrebujú pomoc - funkcia Lone Worker.

Ak dôjde k odcudzeniu rádiostanice, možno ju na diaľku zablokovať, a tým zabrániť jej zneužitiu.

CIELENÁ KOMUNIKÁCIA

Výberové volanie umožňuje vzájomnú komunikáciu len medzi dvomi uživateľmi. Ostatní členovia skupiny tak nie sú vyrušovaní - táto funkcia je veľmi užitočná, keď sa riešia citlivé problémy. U modelu CM360 sa naviac zobrazuje totožnosť volajúcej osoby. Pokiaľ hovor nie je prijatý, totožnosť volajúcího sa uloží pre neskoršie použitie.

UNIVERZÁLNA INŠTALÁCIA

Mobilné rádiostanice rady Commercial Series spĺňajú DIN montáž. DIN je štandardný rozmer šachty pre montáž autorádia (50×180mm). Tieto rádiostanice je možné nainštalovať do väčšiny automobilov. Jednou z možností ako zvýšiť zabezpečenie proti krádeži je inštalácia pomocou výsuvného držiaku, čo umožňuje nepoužívanú rádiostanicu rýchlo a jednoducho vybrať.
Pre použitie v kancelárii alebo dispečingov je k dispozícii stolný stojan so zabudovaným reproduktorom.

INTELIGENTNÉ A INDIVIDUÁLNE

Pre radu Commercial Series ponúkame celý rad rôznych doplnkov a príslušenstva podľa osobných potrieb užívateľa. Pre zvýšenie bezpečnosti používania rádiostanice za jazdy je možné nainštalovať mikrofóny a tlačidla PTT ovládané nohou, alebo určené pre inštaláciu na volant.

ĎALŠIE FUNKCIE

SCAN
MONITOR
Rádiostanica CM360 podporuje signalizáciu PL i DPL (CTCSS a DTS), Select 5 (signalizácia štandardu ZVEI, CCIR, + modifikácia analógovej selektívnej päťtónovej voľby) a DTMF pokiaľ je vybavená mikrofónom s klávesnicou MDRMN5029 (voliteľné príslušenstvo).

Obsah dodávky:

Rádiostanica Motorola CM360
Mikrofón – HMN3413
Napájací kábel pre 12V batériu – HKN4137
Držiak rádiostanice – GLN7324
Návod na použitie.

Ďaľšie informácie

  • Počet kanálov: 10
  • Vysielací výkon: 25W
  • Klávesnica: Nie
  • Displej: LCD, 8 znakov
  • Programovateľné tlačidla: 4
  • Signalizácia: Select 5
  • Prevádzková teplota: -30 až +60 ºC
  • Rozmery [V׊×H]: 44×169×118 mm
  • Váha: 1,02 kg
Viac z tejto kategórie: « Motorola CM340

Rýchly kontakt

Musíte zaškrtnúť políčko.
Súhlasím so spracovaním osobných údajov.