sobota04 december 2021

Motorola GM1280

GM1280

Mobilná (základňová) rádiostanica rady Profesional, 255 kanálov, 7 programovateľných tlačidiel, 14 znakový 4-riadkový LCD displej, signalizácia MPT, numerická klávesnica)

Rádiostanica sa už nedodáva, viac informácií nájdete v tomto článku.

Motorola GM1280 je najvyšší model vozidlovej rádiostanice rady GM ktorá pracuje v štandardnom trunkovom protokole MPT1327 a zároveň je schopná prevádzky v konvenčnom režime. Táto rádiostanica je vybavená veľkým štvoriadkovým alfanumerickým displejom s možnosťou prístupu do menu, funkciou identifikácia volajúceho, adresárom, hodinami a možnosťou nastavenia upozornenia a naviac obsahuje 12 tlačidlovú numerickú klávesnicou a ďalšie tri programovateľné tlačidlá. Tieto tlačidlá je možné nastaviť pre rýchly prístup k často používaným funkciám a podľa týchto funkcii ich označiť. Rádiostanica je určená profesionálom, ktorí potrebujú komunikovať s využitím tých najdokonalejších funkcií. Jedná sa o dokonalý nástroj komunikácie s jednoduchým ovládaním, zvyšuje efektívnosť a produktivitu mobilných pracovníkov podniku.

KVALITA A SPOĽAHLIVOSŤ

Základňová rádiostanica Motorola GM1280 prešla jedinečným zrýchleným testom životnosti, ktorý simuluje päťročné používania v reálnych podmienkach. Parametre tejto rádiostanice určenej na použitie v extrémnych podmienkach prevádzky, prekračujú náročné požiadavky stanovené americkými vojenskými normami aj požiadavky pre stupeň krytia IP54.

JEDNODUCHÉ POUŽITIE

Rádiostanica je vybavená prehľadným 14 znakovým 4 riadkovým grafickým Motorola GP1280-displejLCD displejom a významovými symbolmi. Displej obsahuje ikony k naprogramovaným funkciám, ukazovateľ sily signálu a zobrazuje prevádzkové stavy.  Každej kanálovej pozícii je možné priradiť krátky textový popis (alias), ktorý sa zobrazuje na displeji - takéto pomenovanie každého kanála výrazne zvýši komfort ovládania rádiostanice a zlepšuje orientáciu v nastavení komunikačného kanála v prípade použitia väčšieho počtu kanálových pozícií.

TELEFONOVANIE

Model GM1280 podporuje možnosť tónovej voľby DTMF, takže, ak je z rádiostanice dostupná telefónna sieť a ak je rádiostanica vybavená mikrofónom s klávesnicou, môže byť využitá aj na prijímanie telefónnych hovorov, čo má nesporný význam pre všetkých užívateľov, ktorí potrebujú zostať v spojení so svojimi zákazníkmi, dodávateľmi alebo so zamestnancami na svojich pobočkách. Pri prichádzajúcich aj odchádzajúcich hovoroch rádiostanica automaticky stlmí autorádio a zaistí tak ničím nerušený hovor.

ZOZNAM KONTAKTOV

Užívateľsky editovateľný „Contact list“ do ktorého si môžte uložiť až 100 kontaktných čísiel iných užívateľov a jednoducho ich vyhľadať a vyvolať zo zoznamu. V prípade zmeny kontaktu je možné záznam editovať.

DATOVÉ SPRÁVY

Rádiostanica obsahuje vstavaný pager schopný prijímať dátové správy. Umožňuje odosielanie dátových správ výberom zo zoznamu alebo ručné zadávanie alfanumerických správ na displeji. Doplnkový rozširujúci modul MAP27 umožňuje komunikáciu rádiostanice s externými dátovými zariadeniami.

POKROČILÁ SIGNALIZÁCIA

Rádiostanica pracuje v štandardnej trunkovej signalizácii MPT 1327 pre trunkové systémy. Konvenčný mód ( Carrier Squelch + PrivateLine ) je možné použiť pri výpadku trunkovej siete, alebo v samotnej konvenčnej sieti. Prepínanie medzi trunkovým a konvenčným módom je automatické, alebo manuálne. Použiteľných je 16 konvenčných kanálov.

VYNIKAJÚCA KVALITA ZVUKU

Systém zlepšenie kvality zvuku Motorola X-Pand ™ zaisťuje, že je hlasová komunikácia zreteľná za všetkých okolností, aj vo veľmi hlučnom pracovnom prostredí. Rozšírenie nízkych úrovní zvuku umožňuje ďalšie zlepšenie v kvalite zvuku redukciou šumu, ktorý zvyčajne počujeme v pauzách rozhovoru.

HLASOVÉ FUNKCIE

Diktafón - poznámkový blok umožňujúci záznam a prehrávanie správ bez použitia papiera.
Hlasová správa - správa pre volajúcich, aby zanechali odkaz, ktorý sa uloží v rádiostanici.

ĎALŠIE FUNKCIE

Rádiostanica GM1280 umožňuje využívať širokú škálu funkcii a možností použitia, medzi ktoré patria:

 • Identifikácia volajúceho na dispečerskom pracovisku.
 • Externý alarm - pri zaznamenaní prichádzajúceho hovoru rádiostanica aktivuje maják alebo svetlá vozidla alebo oboje zároveň, takže hovor nezmeškáte ani v prípade, že sa od vozidla vzdialite.
 • Stlmenie autorádia - pri prichádzajúcom hovore sa automaticky stlmí autorádio.
 • VOX (vysielanie ovládané hlasom) - Hands free, ktoré vám uvoľní ruky počas komunikácie.

MOŽNOSŤ DÁTOVÝCH PRENOSOV

Rádiostanica umožňuje dátové prenosy a možno ju prispôsobiť konkrétnym podmienkam Vašej organizácie.

MOŽNOSŤ ROZŠÍRENIA

Funkčnosť tejto rádiostanice je možné rozšíriť pomocou aplikačných dosiek iných výrobcov - existujúce možnosti rádiostanice je možné rozšíriť pridaním niektorého z nasledujúcich modulov:

Scrambler (utajovač) - šifrovanie hlasovej komunikácie.
SmarTrunk II - možnosť používania rádiostanice v trunkových (zväzkových) sietiach.

Rádiostanicu Motorola je možné použiť pre montáž vo vozidle, alebo ako základňovú stanicu napríklad spolu so stolným mikrofónom.

OBSAH DODÁVKY:

Rádiostanica Motorola GM1280
Ručný mikrofón – MDRMN4025
Napájací kábel pre 12V batériu - HKN4137
Montážny držiak – GLN7324
Externý reproduktor 13W – RSN4001
Návod na použitie

Pozn: Anténa nie je v cene rádiostanice a je nutné ju objednať samostatne.

Ďaľšie informácie

 • Počet kanálov: 255
 • Vysielací výkon: 1 - 25W
 • Klávesnica: 18 tlačidiel
 • Displej: 4×14 znakov
 • Programovateľné tlačidla: 7
 • Signalizácia: Trunk
 • Prevádzková teplota: -30 až +60 C
 • Rozmery [V׊×H]: 188×185×72 mm
 • Váha: 1,4 kg
Viac z tejto kategórie: « Motorola GM380

Rýchly kontakt

Musíte zaškrtnúť políčko.
Súhlasím so spracovaním osobných údajov.