Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Novinky Starostlivosť o akumulátory

utorok21 máj 2024

Starostlivosť o akumulátory

Nasledujúce tipy vám pomôžu udržať vysoký výkon a dlhú životnosť akumulátorov Motorola.

1. Nový akumulátor pred jeho prvým použitím nabite, najlepšie cez noc. Tento proces sa označuje ako INICIALIZÁCIA a umožní vám získať maximálnu kapacitu akumulátora.

  • Nickel-Cadmium(Ni-Cd) alebo nikel-metal hydridový (Ni-MH) akumulátor: čas nabíjania je 14-16 hodín.
  • Lithium-Ion (Li-Ion) / Lithium-Polymer (Li-Pol): nechajte akumulátor v nabíjačke ešte 1 až 2 hodiny potom, čo sa indikátor nabitia rozsvieti na zeleno.

2. Po vložení nového Motorola IMPRES akumulátora do IMPRES nabíjačky sa spustí proces kalibrácie, ktorý je signalizovaný rozsvietením žltého indikátora. Aby sa proces kalibrácie dokončil, akumulátor nevyberajte z nabíjačky skôr, ako sa indikátor rozsvieti na zeleno.

3. Aby sa minimalizovali straty kapacity a skrátenie životného cyklu, nový, neinicializovaný akumulátor musí byť uložený v dobre vetranom, chladnom a suchom mieste. Akumulátory uložené v týchto podmienkach môžu byť skladované:

  • ​Ni-Cd až 24 mesiacov.
  • Ni-MH/ Li-Ion/Li-Pol až 18 mesiacov.

4. Ak nebudú už používané akumulátory v prevádzke dlhšie ako 30 dní, treba ich pred uskladnením v chladnom, suchom mieste vybiť na 50% ich kapacity.

5. Akumulátory ktoré boli uskladnené viac ako 2 mesiace, treba úplne vybiť a nabíjať:

  • Ni-Cd alebo Ni-Mh akumulátor: čas nabíjania je 14-16 hodín.
  • Li-Ion / Li-Pol: nechajte akumulátor v nabíjačke ešte 1 až 2 hodiny potom, čo sa indikátor nabitia rozsvieti na zeleno.

6. Ak používate rýchlonabíjačku Motorola, nechávajte akumulátor v nabíjačke ešte 1 až 2 hodiny potom, čo sa rozsvieti zelený INDIKÁTOR. (Neplatí pre IMPRES akumulátory)

7. Nenechávajte nabitú rádiostanicu v nabíjačke. Pokračujúce nabíjanie už nabitého akumulátora skracuje jeho životnosť. (Nepoužívajte nabíjačku ako stojan na rádiostanicu!)

8. Nedávajte nabitý akumulátor znovu do nabíjačky pre „extra nabitie“. Týmto spôsobom preukázateľne obmedzíte životnosť akumulátora.

9. Nabíjajte akumulátor pri izbovej teplote. Nabíjanie akumulátora ktorého teplota je nižšia ako 18 °C alebo vyššia ako 36 °C sa prejaví znížením životnosti akumulátora.

10. Pre dosiahnutie optimálnej životnosti akumulátorov používajte iba originálne nabíjačky Motorola.

Rýchly kontakt

Musíte zaškrtnúť políčko.
Súhlasím so spracovaním osobných údajov.