Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Novinky Výhody repromikrofónov Motorola

sobota20 júl 2024

Výhody repromikrofónov Motorola

Rádiostanice ponúkajú užívateľom spoľahlivú okamžitú komunikáciu a naviac, repromikrofóny (Remote Speaker Microphone – RSM) umožňujú rádiostanicu používať ešte jednoduchšie, bezpečnejšie a efektívnejšie. Rádiostanice Motorola sú skonštruované tak, aby vydržali nárazy a otrasy, ale nosenie rádiostanice na opasku ju pomáha chrániť pred pádmi a nesprávnemu používaniu, ktoré môže nastať, ak používateľ drží rádiostanicu v ruke. Používanie RSM umožňuje užívateľovi uskutočňovať a prijímať hovory bez nutnosti odopnúť rádiostanicu z opasku, vďaka čomu sa môže rukami držať zábradlia, šplhať po rebríku, nosiť zariadenia alebo obsluhovať stroje. Repromikrofónový klip po pripnutí na golier alebo náplecník (epoletu) uľahčuje prístup a keďže RSM je blízko užívateľovho ucha, je jednoduchšie počuť volanie, čo zabraňuje zmeškaným hovorom.

Popis repromikrofónu

Bežný repromikrofón je tvorený reproduktorom, mikrofónom a Push-To-Talk tlačidlom (PTT) v kompaktnom puzdre, spolu s klipom na upevnenie a káblom na pripojenie do konektora pre príslušenstvo na rádiostanici. Niektoré RSM tiež ponúkajú prídavné funkcie: osobitné núdzové a programovateľné tlačidlá, ktoré umožňujú rýchly prístup k často používaným funkciám, regulátor hlasitosti, alebo audio konektor, ktorý umožňuje pripojiť slúchadlo, čo zaisťuje diskrétnu komunikáciu.

 

 

Pridaná hodnota originálneho príslušenstva Motorola

RSM choice

Okrem štandardných funkcií Motorola Solutions vyvinula aj exkluzívne možnosti pre repromikrofóny - ponúka širokú škálu modelov, takže užívatelia si môžu zvoliť to, čo najlepšie vyhovuje ich špecifickým potrebám. Windporting, potlačenie hluku, IMPRES™ a INC pomáhajú zabezpečiť optimálny výkon aj v hlučnom alebo veternom prostredí.

WINDPORTING (Motorola exkluzívne)

Ak používatelia pracujú vonku, vietor fúkajúci do mikrofónu môže rušiť alebo zastierať hovor, a zhoršovať jeho zrozumiteľnosť. Windporting znižuje vplyv vetra a ďalších zvukov vonkajšieho prostredia na výkon mikrofónu a zabraňuje vode upchávať mikrofón a skresľovať hlasovú komunikáciu.

Ukážku tejto technológie si môžete pozrieť na Youtube.

IMPRES AUDIO (Motorola exkluzívne)

Audio IMPRES príslušenstvo komunikuje s rádiostanicou pre optimalizáciu výkonu, potlačenie šumu na pozadí a zlepšenie zrozumiteľnosť hlasu aj v hlučnom prostredí. Deteguje zmeny v úrovni hlasu, takže či už budete hovoriť nahlas alebo potichu, otočíte hlavu alebo zväčšíte vzdialenosť medzi ústami a mikrofónom, zosilnenie zvuku sa automaticky zvyšuje alebo znižuje, takže druhá strana získa konštantnú úroveň zvuku a nemusí upravovať hlasitosť.

Ukážku tejto technológie si môžete pozrieť na Youtube.

POTLAČENIE HLUKU (Motorola exkluzívne)

Potlačenie hluku využíva jednoduchý, ale účinný smerový mikrofón zámerne navrhnutý tak, aby pomáhal odstrániť nízkofrekvenčný hluk na pozadí ako je napríklad hluk strojov. Mikrofón na zadnej strane RSM sníma okolitý hluk a kombinuje ho s hlasom a hlukom z prednej časti RSM, čím znižuje hluk pozadia a uľahčuje zrozumiteľnosť správ.

INC (Industrial Noise Cancellation) POTLAČENIE HLUKU V PRIEMYSLE (Motorola exkluzívne)

V niektorých priestoroch, ako napríklad v závodoch, na športových štadiónoch, posunovacích staniciach alebo v továrňach je prítomný extrémny hluk, kde RSM so štandardným potlačením hluku môže mať problém eliminovať vysokú úroveň hluku v pozadí. Nová trieda RSM uvedená na trh v 3. štvrťroku 2013 vybavená technológiu INC však poskytuje vynikajúci výkon aj v najťažších podmienkach.

Nové repromikrofóny používajú mikrofóny zámerne určené pre prevádzku na úrovniach, ktoré by saturovali štandardné mikrofóny a obsahujú dva mikrofóny pomáhajúce „zúžiť“ hlas (rovnako ako lúč svetla z baterky) k odstráneniu okolitého hluku.

Navyše, INC repromikrofón používa digitálne spracovanie signálov, ktoré extrahuje hluk v hovorovom pásme a zabezpečuje, že odchádzajúci signál obsahuje len hlas. Takže na rozdiel od štandardného potlačenia hluku, toto zariadenie dokáže úplne potlačiť aj zvuk nízkofrekvenčného generátora, uhlovej brúsky, alebo dokonca sirény záchrannej služby.

Ukážku tejto technológie si môžete pozrieť na Youtube.

ATEX

V rámci EÚ, rádiové zariadenia používané v prostredí s nebezpečenstvom výbuchu musia spĺňať smernice ATEX. Iba Motorola ATEX repromikrofóny boli testované a certifikované s rádiostanicami s cieľom zabezpečiť súlad s týmito požiadavkami: používanie repromikrofónov iných výrobcov znamená že užívateľ musí sám požiadať o certifikáciu pre kompletnú systém rádiostanica + repromikrofón.

Výhody repromikrofónov

Repromikrofóny sú nevyhnutným doplnkom prenosných rádiostaníc, ktoré poskytujú rozšírené rozhranie ľahko dostupné pre užívateľa. Nielen že pomáhajú udržať ruky užívateľov voľné ale zvyšujú bezpečnosť a môžu zabrániť poškodeniu rádiostanice. Motorola ponúka rad repromikrofónov s exkluzívnymi funkciami, ktoré umožňujú užívateľovi vybrať najlepšie riešenie pre svoje potreby.

Zdroj: Marketingové materiály spoločnosti Motorola.

Rýchly kontakt

Musíte zaškrtnúť políčko.
Súhlasím so spracovaním osobných údajov.