Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Antény

sobota15 jún 2024

Glossary of terms used on this site

There are 7 entries in this glossary.
Hľadať pojmy (regulárne výrazy sú povolené)
začína obsahuje presný výrazznie to ako

Slovníky

Všetky A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Pojem Definícia
Flexible whip

Pružné prútové antény vo vnútri obsahujú oceľové jadro ovinuté vodičom pre dosiahnutie optimálnej vyžarovacej charakteristiky. Poskytujú väčšie pohodlie pri nosení rádiostanice na opasku. Tieto univerzálne anténa (cca 14 –19 cm) poskytujú optimálny výkon a sú vhodná pre väčšinu aplikácií, kde nie je dôležitá dĺžka antény.

Helical

Tieto univerzálne antény (cca 14 -15 cm) poskytujú optimálny výkon a sú vhodné pre väčšinu aplikácií, kde dĺžka antény nie je rozhodujúca. Špirálovité antény sú robustné a zabezpečia spoľahlivú komunikáciu. Každá anténa je navrhnutá  a zostrojená tak, aby spĺňala štandardy kvality. Lem na spodnej časti konektora pomáha zabrániť jeho poškodeniu. Kovový konektor je potiahnutý mosadzou, čo predlžuje jeho životnosť.

Heliflex

Heliflex antény sú robustné a spoľahlivé, špeciálne navrhnuté pre maximálny výkon a najväčšie komunikačné pokrytie. Každá anténa je navrhnutá a postavená tak, aby spĺňala štandardy kvality. Lem na spodnej časti konektora pomáha zabrániť jeho poškodeniu. Kovový konektor je potiahnutý mosadzou, čo predlžuje jeho životnosť.

Monopól

Jedná sa o vertikálny dipól, ktorého jedna "noha" je nahradená virtuálnym zrkadlovým obrazom podľa ideálnej vodivej uzemnenej roviny pod anténou.

PSM

Public Safety Microphone - Mikrofón pre bezpečnostné služby

Stubby

Tieto štvrťvlnové krátke a hrubé anténa sú ideálne, ak je rádiostanica nosená na opasku, pretože krátka anténa nijako neprekáža pri pohybe. Tieto malé antény (cca 8-10 cm) poskytujú spoľahlivý výkon a sú vhodné pre aplikácie, kde je dôležitá kratšia dĺžka antény pri používaní rádiostanice. Anténa je vzhľadom k svojej charakteristike vhodná tam, kde nie je požadovaný maximálny dosah.

Wideband

Širokopásmové antény sú ideálna, ak je rádiostanica používaná na rôznych frekvenciách, pretože jednou anténou pokryjeme všetky rozsahy. Tieto univerzálne antény (cca 17 cm) poskytujú optimálny výkon a sú vhodná pre väčšinu aplikácií, kde dĺžka antény nie je hlavným kritériom.

Rýchly kontakt

Musíte zaškrtnúť políčko.
Súhlasím so spracovaním osobných údajov.