sobota04 december 2021

Motorola GM360

Motorola GM360

Mobilná (základňová) rádiostanica rady Profesional, 255 kanálov, 4 programovateľné tlačidlá, 14 znakový LCD displej, signalizácia Select 5

Rádiostanica sa už nedodáva, viac informácií nájdete v tomto článku.

Motorola GM360 je stredne vybavený model vozidlovej rádiostanice rady GM využívajúci signalizáciu Select 5. Oproti modelu GM340 je táto rádiostanica vybavená veľkým alfanumerickým displejom s možnosťou prístupu do menu, funkciou identifikácia volajúceho, adresárom, hodinami a možnosťou nastavenia upozornenia. Programovateľné tlačidlá je možné nastaviť pre rýchly prístup k často používaným funkciám a podľa týchto funkcii ich označiť. Táto funkčne dobre vybavená rádiostanica je veľmi vhodná pre použitie ako riadiace stanica na dispečingy alebo do vozidiel riadiacich pracovníkov.

KVALITA A SPOĽAHLIVOSŤ

Základňová rádiostanica Motorola GM360 prešla jedinečným zrýchleným testom životnosti, ktorý simuluje päťročné používania v reálnych podmienkach. Parametre tejto rádiostanice určenej na použitie v extrémnych podmienkach prevádzky, prekračujú náročné požiadavky stanovené americkými vojenskými normami aj požiadavky pre stupeň krytia IP54.

JEDNODUCHÉ POUŽITIE

Rádiostanica je vybavená prehľadným 14 znakovým grafickým LCD displejom a významovými symbolmi, 10 tlačidlami. Displej obsahuje ikony k naprogramovaným funkciám, ukazovateľ sily signálu a zobrazuje prevádzkové stavy.

Každej kanálovej pozícii je možné priradiť krátky textový popis (alias), ktorý sa zobrazuje na displeji - takéto pomenovanie každého kanála výrazne zvýši komfort ovládania rádiostanice a zlepšuje orientáciu v nastavení komunikačného kanála v prípade použitia väčšieho počtu kanálových pozícií.

TELEFONOVANIE

Model GM360 podporuje možnosť tónovej voľby DTMF, takže, ak je z rádiostanice dostupná telefónna sieť a ak je rádiostanica vybavená mikrofónom s klávesnicou, môže byť využitá aj na prijímanie telefónnych hovorov, čo má nesporný význam pre všetkých užívateľov, ktorí potrebujú zostať v spojení so svojimi zákazníkmi, dodávateľmi alebo so zamestnancami na svojich pobočkách. Pri prichádzajúcich aj odchádzajúcich hovoroch rádiostanica automaticky stlmí autorádio a zaistí tak ničím nerušený hovor.

POKROČILÁ SIGNALIZÁCIA

Rádiostanica podporuje signalizáciu PL aj DPL (CTCSS a DTS), Select 5 (signalizácia štandardu ZVEI, CCIR, + modifikácia analógové selektívne päťtónovej voľby) a DTMF pokiaľ je vybavená mikrofónom s klávesnicou MDRMN4026 (voliteľné príslušenstvo).

VYNIKAJÚCA KVALITA ZVUKU

Systém zlepšenie kvality zvuku Motorola X-Pand ™ zaisťuje, že je hlasová komunikácia zreteľná za všetkých okolností, aj vo veľmi hlučnom pracovnom prostredí. Rozšírenie nízkych úrovní zvuku umožňuje ďalšie zlepšenie v kvalite zvuku redukciou šumu, ktorý zvyčajne počujeme v pauzách rozhovoru.

OCHRANA UŽÍVATEĽOV

Tiesňové volanie - rádiostanica vysiela tiesňový signál vopred určenej osobe sa alebo skupine osôb. Tento signál môže obsahovať vopred nahranú správu, ktorá umožňuje príjemcovi signálu okamžite určiť, kde sa osoba v tiesni nachádza.
Osamotený pracovník - funkcia je určená jednotlivcom, ktorí pracujú ďaleko od svojej skupiny. Ak užívateľ neodpovedá na varovný signál, rádiostanica prejde do režimu núdze.

ĎALŠIE FUNKCIE

Rádiostanica GM360 umožňuje využívať širokú škálu funkcii a možností použitia, medzi ktoré patria:

 • Skenovanie kanálov.
 • Signalizácia (zamietnutie prístupu) pri obsadenom kanále.
 • Identifikácia volajúceho na dispečerskom pracovisku.
 • Externý alarm -  pri pri zaznamenaní prichádzajúceho hovoru rádiostanica aktivuje maják alebo svetlá alebo oboje zároveň, takže hovor nezmeškáte ani v prípade, že sa od vozidla vzdialite.

 • Režim megafón - Pridaním externého reproduktora, spínača a naprogramovaním rádiostanice môžete rádiostanicu zmeniť na megafón.
 • Statusy - vopred definované textové správy umožňujú užívateľom namiesto volania posielať zrozumiteľné hlásenia.
 • Stlmenie autorádia - pri prichádzajúcom hovore sa automaticky stlmí autorádio.
 • VOX

MOŽNOSŤ DÁTOVÝCH PRENOSOV

Rádiostanica umožňuje dátové prenosy a možno ju prispôsobiť konkrétnym podmienkam Vašej organizácie.

MOŽNOSŤ ROZŠÍRENIA

Funkčnosť tejto rádiostanice je možné rozšíriť pomocou aplikačných dosiek iných výrobcov - existujúce možnosti rádiostanice je možné rozšíriť pridaním niektorého z nasledujúcich modulov:

 • Scrambler (utajovač) - šifrovanie hlasovej komunikácie.
 • SmarTrunk II - možnosť používania rádiostanice v trunkových (zväzkových) sietiach.
 • Voice Storage - modul na ukladanie hlasových správ, užívateľ tak nestratí dôležité správy, ktoré môžu doraziť počas jeho neprítomnosti vo vozidle.

Rádiostanicu Motorola je možné použiť pre montáž vo vozidle, alebo ako základňovú stanicu napríklad spolu so stolným mikrofónom.

OBSAH DODÁVKY:

Rádiostanica Motorola GM360
Ručný mikrofón – MDRMN4025
Napájací kábel pre 12V batériu - HKN4137
Montážny držiak – GLN7324
Návod na použitie

Pozn: Anténa nie je v cene rádiostanice a je nutné ju objednať samostatne.

Ďaľšie informácie

 • Počet kanálov: 255
 • Vysielací výkon: 25W
 • Klávesnica: 6 tlačidiel
 • Displej: 1×14 znakov
 • Programovateľné tlačidla: 4
 • Signalizácia: Select 5
 • Prevádzková teplota: -30 až +60 ºC
 • Rozmery [V׊×H]: 177×176×56 mm
 • Váha: 1,59 kg

Rýchly kontakt

Musíte zaškrtnúť políčko.
Súhlasím so spracovaním osobných údajov.