Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Prenosné rádiostanice-archív

utorok21 máj 2024

Prenosné rádiostanice

Prenosné rádiostanice

Prenosné ručné rádiostanice patria nepochybne k najdôležitejším a najzákladnejším prvkom komunikácie v privátnych rádiových sieťach. Ručné rádiostanice sú určené ako pre profesionálne použitie, tak i pre voľný čas.

Naša spoločnosť ponúka rádiostanice renomovanej americkej spoločnosti Motorola, ktoré sa delia podľa spôsobu komunikácie na analógové (rada CP a GP) a na digitálne (rada Mototrbo). Prenosné rádiostanice používajú VHF alebo UHF pásmo.

Digitálnym rádiostaniciam Mototrbo patrí budúcnosť, poskytujú vyššiu úroveň služieb v porovnaní s analógovými rádiostanicami. Ich najväčšou výhodou je že na jednej frekvencii môžu prebiehať súčasne dva hovory.

Špeciálnou kategóriou rádiostaníc sú tzv. Marine (lodné) rádiostanice japonskej značky ICOM. Jedná sa o lodné/ručné VHF rádiostanice ktoré sú určené pre námornú, pobrežnú a riečnu komunikáciu na medzinárodných námorných kanáloch v pásme 156-162 MHz. Sú prispôsobené námorným podmienkam – väčšinou sú vodotesné a s priamym navolením dorozumievacieho a bezpečnostného kanálu 16 (CH16). Ich výkon býva 5W a dá sa v prípade potreby znížiť na 1W. Ďalej  majú  navolené METEO kanály s predpoveďou počasia. Marine rádiostanice vyžadujú povolenie pri vnútrozemskej vodnej alebo námornej prevádzke. 

Rýchly kontakt

Musíte zaškrtnúť políčko.
Súhlasím so spracovaním osobných údajov.