Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Prenosné rádiostanice-archív Komerčné Motorola CP160

sobota04 december 2021

Motorola CP160

Motorola CP160

Vyšší model prenosnej rádiostanica rady Commercial, 32 kanálov, 4 programovateľné tlačidlá, 8 znakový LCD displej.

Rádiostanica sa už nedodáva, viac informácií nájdete v tomto článku.

Motorola CP160 je vybavená prehľadným podsvieteným 8 znakovým alfanumerickým LCD displejom, 4 funkčnými tlačidlami a zjednodušenou klávesnicou pre navigáciu v menu. Poskytuje možnosť nastavenia až 32 komunikačných kanálov a programovo priradiť ovládacím tlačidlám až 8 funkcií. Rádiostanica vyhovuje americkým armádnym normám MIL STD 810F.

Ľahké používanie

Šestnásť programovateľných kanálov sa prepína pomocou rotačného prepínača. Rádiostanica dovoľuje používať štyri funkčné tlačidlá pre naprogramovanieaž 8 funkcií (krátke a dlhé stlačenie tlačidla), napr. kontrola stavu nabitia akumulátorov, nastaviteľný výkon, MONITOR, SCAN, WHISPER, vstup do menu a pod. Rádiostanica môže využiť možnosti nastavenia užívateľských funkcií aj cez rozhranie Menu na displeji rádiostanice. Pomocou navigačných tlačidiel sa dá ľahko pohybovať v nastavovacím menu a ovládať niektoré funkcie či meniť nastavenia rádiostanice priamo v teréne, bez nutnosti programovania počítačom Veľmi praktická je také funkcia Alias, ktorá umožňuje každému kanálu priradiť krátky textový popis na displeji - užívateľ si vďaka displeju ľahko identifikuje príslušný kanál.

 

Selektívne volanie

Rádiostanice CP160 poskytuje okrem PL a DPL i možnosť využívať veľmi praktické obojsmerné signalizačné formáty MDC1200 RapidCall pre vysielanie ID a pre príjem selektívnej voľby, QuickCall pre príjem a DTMF (PTT ID pre vysielanie). Pre každú kanálovú pozíciu je možné nastaviť rôzne kódy CTCSS (PL a DPL).
Vďaka týmto formátom sa dá rádiostanica uviesť do tichého pohotovostného režimu, v ktorom stanica mlčí a vyčkáva na prichádzajúci volanie. V prípade prijatia selektívneho volania začne rádiostanica CP160 akusticky i opticky signalizovať prichádzajúce volanie, ktoré sa dá prijať stlačením jediného tlačidla. Rádiostanice CP160 je chránená mechanicky odolnou konštrukciou z ABS plastu.

Prispôsobenie

K rádiostanici je k dispozícii široká škála príslušenstva pre nabíjanie, zvuk a nosenie. Rádiostanicu je tak možné prispôsobiť potrebám jednotlivých užívateľov.
Pri použití náhlavnej súpravy s aktiváciou hlasom (VOX) má užívateľ voľné ruky a môže tak počas komunikácie pokračovať v práci. Je možné používať príslušenstvo z rady GP300.
Rádiostanica podporuje doplnkové dosky s rozhraním PROIS. To umožňuje rozšíriť funkcie rádiostanice vložením doplnkových dosiek vyrábaných certifikovanými partnermi spoločnosti Motorola. Ide o základné šifrovanie, agregáciu portov (trunking, ako napr. SmarTrunk) a datové aplikácie.
Pokiaľ to rozhranie podporuje, môže rádiostanica prijímať a uskutočňovať telefónne hovory. To je ideálne pre spojenie s kolegami v kancelári, so zákazníkmi a dodávateľmi.

Obsah dodávky

Rádiostanica CP160
Anténa NAD6502 (VHF), NAE6522 (UHF)
Ni-Mh akumulátor (1400 mAh) – PMNN4251
Rýchlonabíjačka – PMLN5192
Klips na opasok – HLN8255
Návod na obsluhu

Ďaľšie informácie

 • Počet kanálov: 32
 • Vysielací výkon: 1W / 4W(UHF), 5W(VHF)
 • Klávesnica: 4 tlacidla
 • Displej: 8 znakový LCD
 • Programovateľné tlačidla: 4
 • Signalizácia: MDC1200
 • Prevádzková teplota: -30 ºC až +60 ºC
 • Výdrž s dodáv. akumulátorom: 10 hod.
 • Krytie: IP54
 • Rozmery [V׊×H]: 130×62×42 mm
 • Váha: 397 g
 • Iné: Rozmery a váha sú udávané s dodávaným akumulátorom a bez antény. Výdrž akumulátora sa udáva pri režime používania (5/5/90)

Rýchly kontakt

Musíte zaškrtnúť políčko.
Súhlasím so spracovaním osobných údajov.